
The Story
Loxley Excalibur Model 1 95% Tungsten Steel Tip Darts 24g
| Product Details | |
|---|---|
| Manufacturer | Loxley |
| Category | Excalibur Model 1 |
| SKU | EXC_M1-24 |
| Shaft | Plastic |
| Dart Material | 95% Tungsten |
| Length | 50.3mm |
| Diameter | 7mm |
| Pack Qty | 3 |


Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Loxley Excalibur Model 1 95% Tungsten Steel Tip Darts 24g
| Product Details | |
|---|---|
| Manufacturer | Loxley |
| Category | Excalibur Model 1 |
| SKU | EXC_M1-24 |
| Shaft | Plastic |
| Dart Material | 95% Tungsten |
| Length | 50.3mm |
| Diameter | 7mm |
| Pack Qty | 3 |


















